„užijte si svůj velký den a ostatní nechte na nás“


úvodní » Blog » Svatba v Řecku » Lefkada » Ostrov Lefkada: Svatba na bílém ostrově


Ostrov Lefkada: Svatba na bílém ostrově

Rozhodli jste se pro svatbu v Řecku? Proto nyní vybíráte tu nejvhodnější destinaci? Co svatba na Lefkadě? Jaké požitky a zážitky na vás čekají na tomto ostrově? Proč byste si Lefkadu měli zvolit za místo, kde učiníte tak důležitý krok ve svém životě?

Řecký ostrov Lefkada se podobně jako Zakynthos, který jsme vám představili v minulém článku, rozprostírá v Iónském moři. Jeho pobřeží měří 117 kilometrů a žije zde asi 23 tisíc obyvatel. Jméno ostrova pochází z řeckého slova lefkos, což v překladu znamená bílý. Své pojmenování si ostrov vysloužil díky svým obdivuhodným bílým skalám, které se rozkládají na jihu ostrova.

Proč svatbu na ostrově Lefkada?

Kde jinde také uspořádat svatbu, která se nese v duchu bílé barvy, než na ostrově stejnojmenného jména? I to může být důvod, proč byste si ostrov Lefkada mohli zvolit za svoji svatební destinaci. Nemusí být ale důvodem jediným. Tento řecký ostrov může nabídnout ještě víc.

Jsou to především jedinečné a nádherné pláže, které dělají z ostrova Lefkada vyhledávaný turistický cíl. Výhodou je i jeho poloha, protože ostrov se rozkládá blízkou pevninského Řecka, a proto je díky dvěma mostům přístupný i po souši. To může být zajímavá informace pro snoubence, kteří by se chtěli na cestu vydat svým vlastním vozem.

Nejkrásnější pláže řeckých ostrovů

Vraťme se ale k plážím, které jsou vyhledávaným místem svatebních obřadů v Řecku. O ostrově Lefkada se říká, že je obdařen mimořádně okouzlujícími plážemi, které patří k nejkrásnějším nejen v celém Řecku, ale i na celém světě.

Čeká zde na vás jemňoučký písek, který oceníte v případě, že budete chtít prožít obřad naboso. Jiné pláže jsou zase poseté hebkými světlými oblázky. Břehy omývá nádherně průzračná, až křišťálová voda, do níž se opírá zapadající slunce. I takovou atmosféru můžete zažít na ostrově Lefkada, pokud si ho zvolíte pro svůj svatební obřad.

Nutno podotknout, že svatba na řeckém ostrově Lefkada může mít řadu podob – romantické pláže s tyrkysovým mořem a zlatým pískem jsou jistě lákavou představou. Stejně tak si můžete pro svůj obřad zvolit neméně romantické molo. Jiným párům zase může vyhovovat svatba u bazénu v luxusním hotelovém komplexu.

Posvatební vyžití na ostrově Lefkada

Ačkoli je svatba tím hlavním důvodem, proč se na ostrov Lefkada vydáte, pojďme se podívat, co ještě si zde můžete užít – třeba v rámci vaší svatební cesty. Kromě jedinečného koupání v moři, vás může zlákat třeba surfing, jachting nebo další vodní sporty. Pokud toužíte objevovat nová místa, můžete se zajet podívat třeba na nedaleký ostrov Kefalonie, který patří k dalším oblíbeným svatebním destinacím. Prohlédněte si fotogalerii našich svateb na ostrově Lefkada.

ostrov Lefkada

 

Svatební agentura Svatba trochu jinak - organizace svateb v Řecku
© Všechna práva vyhrazena Svatba v Řecku

tel.: 773 200 703email: info@svatbatrochujinak.cz tvorba webových stránek